243 Views

Aby zdrowym być, trzeba dużo pić!

medycyna (4)Aby zachować zdrowie, trzeba dużo pić!
To przewrotne hasło nie dotyczy jednak alkoholu, choć są tacy, którzy chętnie zastąpiliby nim każdy możliwy napój. Chodzi o wodę. Organizm ludzki składa się w 70 procentach z wody, a to oznacza, że stale musimy uzupełniać jej niedobór. Bierze udział w praktycznie wszystkich procesach życiowych, a sporo jej wydalamy z moczem, z kałem i przez skórę, a także wraz z wydychanym powietrzem. Woda umożliwia krążenie krwi, trawienie, chroni organy przed uszkodzeniem, nawilża gałkę oczną. Powinniśmy wypijać jej ok. dwóch litrów dziennie, ale uwaga na kawę i na herbatę: te mogą przyczyniać się do odwodnienia.
Odwodnienie oznacza kłopoty z sercem i z ciśnieniem, senność bądź – przeciwnie – nadmierne pobudzenie, problemy z trawieniem, suchość skóry. W przypadku odwodnienia medycyna radzi pomału uzupełniać niedobory wody przez podawanie wody lub niesłodzonej herbaty, przy odwodnieniu hipotonicznym (najczęściej na skutek niewłaściwego leczenia) – roztwór chlorku sodu. W skrajnych przypadkach zaleca się intensywną terapię.

Inne artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author:
Has 117 Articles

1 COMMENT
  1. admin

    Bardzo fajna grafika

RELATED ARTICLES
Tagi: Szamba Betonowe Lesko, rodogosz ogrody, etykiety inspekcyjne na zamówienie, Minikoparka Gorlice, orienteering miejski na imprezę integracyjną, turnabol, kaplica Santori, onlynails cennik, endoskop laryngologiczny sinutronic, szkiełkowanie kraków, Tanie multiplikatory

Back to Top