46 Views

Dla medycyny nie ma alternatywy

medycyna (2)Medycyna znalazła już metody na większość istniejących schorzeń, wciąż są jednak choroby, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić, takie jak mukowiscydoza, stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera, nowotwory złośliwe czy choroba Heinego-Medina.

Tradycyjna, czyli konwencjonalna medycyna wykorzystuje sprawdzone metody i sceptycznie podchodzi do innych sposobów, jak choćby ziołolecznictwo. To sprawia, że dochodzi do takich absurdów jak próba ograniczenia sprzedaży ziół przez Unię Europejską. Tymczasem zioła są wspaniałą pomocą w leczeniu wielu schorzeń takich jak choroby trzustki, nadciśnienie tętnicze, choroby żołądka, problemy sercowe, a nawet rak.

Działania medycyny niekonwencjonalnej – alternatywnej wobec tradycyjnych metod – budzą jednak często słuszne zastrzeżenia: leki homeopatyczne niejednokrotnie działają na zasadzie placebo, a bioenergoterapia stanowi pole do nadużyć dla rozmaitych szarlatanów.
W wielu przypadkach nieodzowna okazuje się pomoc chirurgiczna, a tu medycyna konwencjonalna jest niedościgniona: przykładowo chory na przepuklinę może od czasu do czasu napić się naparu z przywrotnika, ale jedynie operacja w pełni przywróci mu zdrowie.

Inne artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author:
Has 117 Articles

1 COMMENT
  1. Medycyna chińska

    Dobry artykuł.

RELATED ARTICLES
Tagi: pantomograf Gliwice, docieplenie granulatem Radom, lpk208, geodeta głogów cennik, Vademecum elektryka SEP, balayage kraków, orienteering miejski na imprezę integracyjną, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Drepo zadaszenia tarasów

Back to Top