194 Views

Rana pooperacyjna. Jak o nią dbać?

medycyna (15)Operacja to trudne chwile, zawsze kojarzące się z bólem, cierpieniem i strachem o własne zdrowie. Dzisiejsza medycyna jednak jest na wysokim poziomie, większość operacji nie tylko się udaje, ale jest po prostu bezproblemowa. Chory szybko zostaje zoperowany i może dochodzić do zdrowia. Aby jednak mówić o zakończeniu leczenia operacyjnego, trzeba doprowadzić je do końca, z wyleczeniem rany pooperacyjnej włącznie.

Jak dbać o ranę pooperacyjną?

Bardzo często chory po operacji ze szpitala wypisywany jest jeszcze ze szwami, z raną nie do końca zagojoną. Jeśli znaleźliśmy się w takiej sytuacji, musimy dbać o czystość rany, na bieżąco wymieniać opatrunki, stosować się do zaleceń lekarza. Bardzo często musimy również pamiętać o unikaniu wysiłku, by rana nie pękła, lub nie stworzyła się przy niej przepuklina, która jest częstym powodem reoperacji. Okres, w którym musimy dbać o ranę jest dość długi – po około 2 miesiącach możemy odpuścić i żyć normalnie, wcześniej jednak trzeba pamiętać o tym, że taka rana istnieje, dbać o nią, prowadząc do zminimalizowania ryzyka zakażenia, uszkodzeń czy innych dolegliwości.

Inne artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author:
Has 117 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: żwir siany ostrów, Stojaki na ulotki - Brooklyn, zerwany triceps, lpk110, vetrex okna bielsko biała, markizy Kęty, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, tanie taxi legnica, armatura łazienkowa Apavisa, pantomograf Gliwice, plisy Oświęcim

Back to Top